Elk kind leert op zijn eigen manier en sommige kinderen vinden de lessen op school moeilijk en hebben extra tijd en aandacht nodig. Anderen vinden de lessen juist makkelijk en hebben misschien andere lesstof nodig. Er zijn ook kinderen die extra hulp nodig hebben op school vanwege bijvoorbeeld autisme, ADHD of dyslexie. Of omdat ze niet goed kunnen zien of horen of het moeilijk vinden om goed op te letten. Veel kinderen hebben dus iets anders of extra hulp nodig bij het leren en dat is normaal.
In Nederland heeft elk kind het recht om naar school te gaan en daarom moeten scholen extra hulp geven aan kinderen die dat nodig hebben. Dat noemen we passend onderwijs.
Een samenwerkingsverband is een groep scholen die in een regio samenwerken om ervoor te zorgen dat elke leerling de juiste hulp krijgt.
Leer meer over passend onderwijs in de uitgebreide brochure.
Of bekijk de uitlegvideo over passend onderwijs: